محمد یُلمِه، خواننده رپ زیر زمینی ممنوع الخروج شد

محمد یُلمِه، خواننده رپ زیر زمینی که بعد از انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه با انتشار موزیک رپ اعتراضی نسبت به عملکرد مسئولان حکومتی انتقاد کرده بود در صفحه اینستاگرامی خود از ممنوع الخروجی خود خبر داد.

به گزارش توهرا، فعالان حقوق بشر ترکمن صحرا، محمد یُلمِه، خواننده رپ زیر زمینی طی تماسی از سوی نیروهای امنیتی از ممنوع الخروجی خود مطلع شده است.

آقای یلمه روز گذشته 11 اردیبهشت‌ماه در صفحه اینستاگرامی خود در این زمینه نوشت که به تازگی از ممنوع الخروج شدن خود مطلع شده است.

این خواننده رپ زیر زمینی در آخرین موزیک اعتراضی خود، در اوایل فروردین‌ماه 99 نسبت به انتخابات مجلس شورای اسلامی، سوءمدیریتی  و نحوه حکومت داری در جمهوری اسلامی انتقاد کرده بود.

منابع آگاه در گفتگو با توهرا گفتند که محمد یلمه، شهروند ترکمن ساکن گنبدکاووس به تازگی برای اخذ گذرنامه مراجعه کرده اما چند روز پس از آن، طی تماسی از سوی نیروهای امنیتی به او اطلاع داده شده که موقتا ممنوع‌الخروج شده است.

این منابع در ادامه گفتند: «پس از انتشار این موزیک ویدئو فشارها به روی محمد یلمه افزایش پیدا کرد و چندین بار از سوی اطلاعات سپاه نینوا استان گلستان و اداره اطلاعات گنبد احضار و بازجویی شد».

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *