تجمع مالباختگان لیزینگ خودرو در آزادشهر

توهرا-مالباختگان لیزینگ خودرو گروه تجاری پرهام صبح دیروز در میدان مرکزی شهر آزادشهرتجمع کرده و مسیر خیابان شهید رجایی آزادشهر را مسدود کردند

به گزارش توهرا،فعالان حقوق بشر ترکمن صحرا به نقل از تسنیم ، از مالباختگان لیزینگ خودرو گروه تجاری پرهام که بیش از یک‌سال از شرکت پرهام، خودرو پیش خرید کرده بودند اما نه تنها صاحب خودرو نشدند بلکه پول آنها هم بر باد رفته است.

حدود 500 نفر از مالباختگان از صبح دیروز در میدان مرکزی شهر آزادشهرتجمع کرده و مسیر خیابان شهید رجایی آزادشهر را مسدود کردند و مانع از عبورو مرور وسایل نقلیه شدند.

به گفته شاهدان عینی تجمع‌کنندگان حتی مانع حرکت خودروی حامل دادستان آزادشهر شدند و نیروی انتظامی عده‌ای از تجمع کنندگان را به شبستان مسجد جامع هدایت کرده و اکنون دادستان آزادشهر در حال ارائه توضیحاتی برای آنان است.

گروه تجاری پرهام که در استان گلستان در زمینه لیزینگ خودرو فعالیت می‌کرد و میلیاردها تومان به مردم بدهکار است و چندی پیش مسئولان این شرکت توسط ماموران دستگیر شده‌اند اما مردم هنوز به پول‌های خود نرسیده‌اند.

متهمان این پرونده با دریافت 17 میلیون و 500 هزارتومان از متقاضیان، به آنان وعده تحویل خودروی پراید در مدت 2 ماه را می‌دادند، به این صورت که در موعد مقرر خودرو را تحویل می‌دهند یا معادل 2 میلیون تومان به‌عنوان سود به آنها پرداخت می‌کنند.

پرداخت این میزان سود سبب شده بود تا عده زیادی از افراد از تحویل گرفتن خودرو خودداری کنند و به دریافت سود راضی شوند.

حوزه فعالیت متهمان در شهرستان آزادشهر بود و مسئولان این شرکت 2 برادر هستند که توسط ماموران دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی و با قرار صادره روانه زندان شدند.

تعداد مالباختگان این کلاهبرداری میلیاردی بیش از 1500 نفر است و بررسی‌ها نشان می‌دهد متهمان با این ترفند بیش از 250 میلیارد تومان کلاهبرداری کرده‌اند.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *