6میلیارد و800میلیون تومان تسهیلات برای کمک به آزادی زندانیان

رئیس کل دادگستری گلستان و رئیس ستاد دیه استان گفت:

۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در استان گلستان تخصیص یافت.

به گزارش توهرا،فعالان حقوق بشر ترکمن صحرا به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان اظهار داشت: 6 میلیارد و 800 میلیون تومان تسهیلات برای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در استان گلستان تخصیص یافته که این تسهیلات 4 درصدی به زندانیان جرایم مالی غیرعمد پرداخت می‌شود.

وی افزود: بانک‌ها این تسهیلات را براساس قراردادی که ستاد دیه کل کشور با بانک‌ها منعقد کرده است به مددجویان پرداخت می‌کنند.

رئیس کل دادگستری گلستان تصریح کرد: تاکنون بانک‌های استان گلستان بیش از 714 میلیون تومان برای کمک به آزادی زندانیان تسهیلات داده‌اند.

هاشمیان با تاکید بر این که تلاش‌های ستاد دیه فقط برای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد است، گفت: از ابتدای امسال تاکنون 154 نفر از مددجویان جرائم غیر عمد زندان‌های استان با کمک خیران، ستاد دیه و گذشت شاکیان از بدهی‌هایشان، آزاد شده‌اند.

به گفته وی ، 319 زندانی جرائم مالی غیرعمد همچنان به علت ناتوانی در پرداخت بدهی‌های مالی، دیه، مهریه، نفقه و موارد این چنینی ، زندانی هستند.

رئیس کل دادگستری استان گلستان با بیان این که این افراد ناخواسته گرفتار شده‌اند، تصریح کرد: با کمک خیران و گذشت شاکیان، تا پایان امسال نیز تعداد زیادی از این افراد از زندان آزاد شوند.

هاشمیان با بیان اینکه حبس‌زدایی از  اولویت‌های اصلی دادگستری است گفت: در نشست با قضات از آنان خواسته‌ایم با توجه به ظرفیت‌های موجود در قانون، حتی الامکان مجازات‌های جایگزین حبس را اعمال کنند.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *