بیش از ۹ هزار و ۸۷۵ معتاد در گنبدکاووس ثبت شده‌اند

عبدالقدیر کریمی، صبح شنبه در سومین نشست کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان گلستان اظهار کرد: “۹ هزار و ۸۷۵ معتاد ثبت شده در شهرستان گنبد وجود دارد و برای آن ها دو مرکز میان مدت و ۱۵ کلینیک ترک اعتیاد خصوصی داریم”.

او به خبرنگار خبرگزاری مهر گفته: “گنبد با ۳۶۰ هزار نفر جمعیت، ۳۷۰ روستا و تعدد اقوام و مذاهب از شهرستان‌هایی است که در معرض آسیب‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی قرار دارد.

امسال ۲۷۸ مورد طلاق در این شهرستان ثبت شده که ۱۸۸ مورد شهری و ۹۰ روستایی بوده‌اند. تعداد طلاق‌ها افزایش داشته است اما بالعکس در ازدواج ۶ درصد کاهش داشتیم.

متکدیان در طیف‌های مختلفی در شهرستان گنبد فعال‌اند و گروه‌های نوجوان سازمان یافته که رو به افزایش است را در این شهرستان شاهد هستیم”.

وی با بیان این که آمار خودکشی در گنبد مناسب نیست، اظهار کرد: “در این موارد خودکشی به وسیله دارو و در انگیزه نیز اختلافات خانوادگی بیش‌ترین تعداد را به خود اختصاص داده است.

شهرستان گنبد کاووس با ۹ هزار و ۸۷۵ مورد معتاد ثبت شده در حوزه مواد مخدر با طرح شهید شوشتری در منطقه آلوده «اسلام آباد» اقدامات خدماتی و امداد رسانی زیادی انجام داد که به تناسب امکانات کاهش معضل اعتیاد را در این منطقه شاهد بودیم.

در شهرستان گنبد کاووس از همه امکانات فنی و علمی و همچنین ظرفیت امام جمعه‌های اهل سنت و تشیع هم استفاده می‌شود تا در کنار کمک‌های مدیریتی آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهیم”.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *