بیش از ۹ هزار و ۸۷۵ معتاد در گنبدکاووس ثبت شده‌اند

 

به گزارش توهرا-فعالان حقوق بشر ترکمن صحرا – به نقل از مهر، عبدالقدیر کریمی، صبح شنبه در سومین نشست کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان گلستان اظهار کرد: ۹ هزار و ۸۷۵ معتاد ثبت شده در شهرستان گنبد وجود دارد و برای آن ها دو مرکز میان مدت و ۱۵ کلینیک ترک اعتیاد خصوصی داریم.

وی افزود: گنبد با ۳۶۰ هزار نفر جمعیت، ۳۷۰ روستا و تعدد اقوام و مذاهب از شهرستان‌هایی است که در معرض آسیب‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی قرار دارد.

فرماندار ویژه گنبد کاووس گفت: امسال ۲۷۸ مورد طلاق در این شهرستان ثبت شده که ۱۸۸ مورد شهری و ۹۰ روستایی بوده‌اند. تعداد طلاق‌ها افزایش داشته است اما بالعکس در ازدواج ۶ درصد کاهش داشتیم.

کریمی گفت: متکدیان در طیف‌های مختلفی در شهرستان گنبد فعال‌اند و گروه‌های نوجوان سازمان یافته که رو به افزایش است را در این شهرستان شاهد هستیم.

وی با بیان این که آمار خودکشی در گنبد مناسب نیست، اظهار کرد: در این موارد خودکشی به وسیله دارو و در انگیزه نیز اختلافات خانوادگی بیش‌ترین تعداد را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: شهرستان گنبد کاووس با ۹ هزار و ۸۷۵ مورد معتاد ثبت شده در حوزه مواد مخدر با طرح شهید شوشتری در منطقه آلوده «اسلام آباد» اقدامات خدماتی و امداد رسانی زیادی انجام داد که به تناسب امکانات کاهش معضل اعتیاد را در این منطقه شاهد بودیم.

کریمی خاطرنشان کرد: در شهرستان گنبد کاووس از همه امکانات فنی و علمی و همچنین ظرفیت امام جمعه‌های اهل سنت و تشیع هم استفاده می‌شود تا در کنار کمک‌های مدیریتی آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهیم.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *