اخبار

۱۷ روستای شهرستان گنبدکاووس با تانکر آبرسانی می‎شود

توهرا-مدیر آب و فاضلاب روستائی شهرستان گنبدکاووس با اشاره به مشکلات آبرسانی در این شهرستان گفت: به ۱۷ روستای شهرستان گنبدکاووس با تانکر آبرسانی می‎شود.

به گزارش توهرا،فعالان حقوق بشر ترکمن صحرا به نقل از  تسنیم، سیدمهدی حسینی ظهر دیروز در نشست مسئولان با مردم مرزنشین روستای دوزالوم اظهار داشت: مشکلات آبرسانی از دیرباز در این منطقه وجود داشته و در حال حاضر ۱۷ روستا و نقطه جمعیتی در این بخش با تانکر آبرسانی می‌شود.
وی افزود: در این بخش ۲ هزار و ۲۰۰ مشترک فاقد لوله کشی آب شرب هستند و نیاز به ۲۵ هزار لیتر آب دارند که توسط تانکر ۴۰ هزار لیتر آب شرب آن‌ها تامین می‌شود.
مدیر آب و فاضلاب روستائی شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: بیشترین کمبود آب در این منطقه به علت استفاده دام‌ها از آب شرب است و به علت وجود ده‌ها هزار راس دام سبک و سنگین و تامین آن‌ها از محل آب شرب، مردم این منطقه را با کمبود آب مواجه کرده است.
وی اظهار داشت: در سال گذشته ۲ حلقه چاه در شمال گنبدکاووس حفر کردیم که در حال تجهیز آن هستیم که با اضافه شدن این چاه‌ها به مدار انتقال آب، تا حدود زیادی مشکل و کمبود آب برطرف خواهد شد.
رئیس اداره گاز شهرستان گنبدکاووس هم در این جلسه گفت: عملیات گازرسانی ۳ روستا چپرقویمه، دانشمند و اقری بوغاز با اعتبار ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در حال اتمام است و در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.
اسحاق شکیبا اظهار داشت: همچنین مطالعات گازرسانی ۳ روستای قره ماخر، بیشک‌تپه و آراقویی با اعتبار ۳ میلیارد تومان به اتمام رسیده و در حال انتخاب پیمانکار هستیم.
وی تصریح کرد: کارهای نهایی روستاهای ترشکلی، دوزالوم، شورده‌کش و داشلی برون به پایان رسیده و امیدواریم ماه‌های نخست سال آینده خط انتقال ۷۵ کیلومتر این روستاها اجرا خواهد شد.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *