گلستان رتبه اول کشوری در استفاده از سیستم مدیریت پرونده های قضایی ( cms ) در کشور

 

توهرا-دادگستری گلستان در تازه ترین گزارش معاونت آمار و فناوری قوه قضاییه بار دیگر رتبه نخست کشور در استفاده از سیستم مدیریت پرونده های قضایی (cms) را از آن خود کرد .

به گزارش توهرا، فعالان حقوق بشر ترکمن صحرا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کل استان گلستان، رئیس کل دادگستری گلستان گفت: در سیستم مدیریت پرونده های قضایی (cms)، فرآیند دادرسی از زمان ثبت پرونده تا زمان مختومه شدن آن ، الکترونیکی انجام می شود.

هادی هاشمیان با بیان این که این جایگاه مربوط به عملکرد آبان ۹۵ دادگستری استان است گفت : پیشتر نیز گلستان چند ماه پی در پی ، رتبه ی نخست کشور را کسب کرده بود.

رئیس کل دادگستری گلستان تاکید کرد : کسب این جایگاه، با تلاش و همت همه ی کارکنان قضایی و اداری استان محقق شده است.

هاشمیان افزود : تسریع پاسخ دهی به مردم و فراهم شدن بستر پیگیری اینترنتی پرونده ها برای طرفین دعوا از مهم ترین مزایای فراگیر شدن استفاده از سیستم مدیریت پرونده های قضایی(cms) ، است .

به گفته ی وی ، دسترسی راحت تر به سوابق پرونده ها، کاستن از مراجعه غیرضروری مردم به محاکم و دسترسی به روز و جامع به اطلاعات و آمار به منظور استفاده در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری های کلان قوه قضاییه ، از دیگر مزایای استفاده از سیستم مدیریت پرونده ها (cms) است.

هاشمیان با بیان این که ارتقای جایگاه سیستمی استان، راه را برای تحقق عدالت قضایی هم ، هموارتر می کند گفت: این سیستم با فراهم کردن امکان نظارت مسئولان قضایی استانی و کشوری بر پرونده ها ،از بلا تکلیف ماندن پرونده در محاکم جلوگیری می کند.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *