زخمی شدن صیاد ترکمن با شلیک گلوله حفاظت محیط زیست

یکی از صیادان جوان توسط نیروهای حفاظت محیط زیست استان مازندران به طرز بسیار خطرناک با گلوله مجروح شده است و بعد از دو بیمارستان که نتوانستند گلوله را خارج کنند به بیمارستان ساری اعزام شده است. گزارش شده که این جوان دارای  ۲۴ سال  سن  و متاهل و تحت پوشش کمیته امداد است.

این در حالی است که هنوز دوماه از کشته شدن صیاد ترکمن در درگیری محیط بانان این استان با جمعی از صیادان پرندگان در منطقه شکار ممنوع تالاب گُمیشان واقع در کرانه شرقی دریای خزر نگذشته بود.

رامین نورقلی پور نماینده مردم غرب ترکمن صحرا صبح امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران تسنیم اظهار داشت: “اخیرا متوجه شدیم که یکی از هم‎استانی‎های ما در هنگام صیادی توسط نیروهای محیط زیست استان مازنداران در محدوده آب‎های استان گلستان مجروح شده و به صورت بسیار خطرناکی مورد اصابت گلوله قرار گرفته است”.

او در ادامه گفت: “جای حساسی از بدن این فرد گلوله اصابت کرده و پس از انتقال به ۲ بیمارستان منطقه، گلوله را از بدن این فرد خارج نشده و این فرد به بیمارستان ساری منتقل شده و آنجا پس از بیهوشی توانستند گلوله را از بدنش خارج کنند”.

نماینده مردم شهرستان های بندرگز، کردکوی، بندرترکمن و گمیشان، با بیان اینکه این فرد یک جوان ۲۴ ساله دارای یک خانواده و تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) است، افزود: “این فرد به لحاظ اقتصادی دچار مشکلات زیادی بوده که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار داشت.

ما موافق نیستیم که صید به صورت غیرمجاز و غیر قانونی انجام شود اما نباید یک سری واقعیت را از جمله وجود گسترش فقر روزافزون در منطقه و بین اقشار که وابستگی زیادی به دریا و صید دارند را منکر شد”.

وی اظهار کرد: “کاهش صید سبب شده که وضعیت اقتصادی مردم منطقه به شدت افت کند و از طرفی درصد بسیار بالایی بیکاری در این حوزه تنگناهای زیادی در مسیری امرار معاش و گذران زندگی مردم ایجاد کرده که سبب شده مردم به صید غیرمجاز روی بیاورند”.

 

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *