روحانی ترکمن خواستار ورود نهادهای امنیتی و قضایی به پرونده آزار جنسی دو کودک شد/ بازداشت دهیار روستا به همراه یک روحانی در ارتباط با این پرونده

امام جمعه روستای قره بلاغ شهرستان علی آباد خواستار ورود و رسیدگی فوری نهادهای قضایی و امنیتی به پرونده آزار جنسی دو کودک خردسال در روستای عرب سورنگ شد.

به گزارش توهرا، فعالان حقوق بشر ترکمن صحرا، شب دوم فروردین ماه ۱۴۰۰، امجد آخوند نظری امام جمعه اهل سنت روستای قره بلاغ در یک گفتگو زنده اینستاگرامی ضمن محکوم کردن رفتار نگهبان خاطی که منجر به آزار جنسی برای دو کودک خردسال شده، خواستار ورود و رسیدگی نهادهای قضایی و امنیتی به این پرونده شد.

آخوند نظری همچنین با اشاره به بازداشت دهیار روستای عرب سورنگ از بازداشت یک روحانی اهل سنت به نام «یوسف آخوند ایگدر آتابای» در ارتباط با این پرونده توسط نیروهای امنیتی خبر داد. او از نهادهای امنیتی ضمن پیگیری پرونده آزار جنسی، خواستار آزادی افراد بازداشت شده در این پرونده شد.

به دنبال آزار جنسی یکی از نگهبانان سد گلستان در روستای عرب سورنگ به دو کودک خردسال، اهالی روستا روز گذشته اول فروردین‌ماه ۱۴۰۰، نگهبانی سد را آتش زدند.

هویت این شهروند، «علیرضا خان احمدی» عنوان شده است.

یکی از اعضای شورای روستا که نخواست هویتش فاش شود ضمن تایید وقوع تجاوز در محل نگهبانی سد گلستان در گفتگو با توهرا گفت: «به دنبال این واقعه، اهالی روستا فرد را مورد ضرب و جرح قرار دادند و نهایتا با دخالت نیروهای انتظامی «خان احمدی» را به مراجع قضایی منتقل کردند.»

یکی از اهالی روستا نیز در گفتگو با توهرا گفت : «این شخص ۵۴ ساله قبلا نیز سابقه چنین کاری را داشت و کودکان زیادی از اقدام او ناراضی بودند اما چون شواهدی در دست نبود اهالی نمی‌توانستند اقدامی کنند. این مسئله به قدری حساس شد که حتی معاون بخشدار امروز آمد و قول پیگیری داد و به اهالی روستا گفت آرام باشند و از خشونت پرهیز کنند.»

گزارش شده برخی از اهالی روستا پس از مداخله نیروهای انتظامی، اقدام به شکستن شیشه های خودروی نیروی انتظامی کرده‌اند.

عرب سرنگ ، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان گنبد کاووس در استان گلستان است. این روستا در دهستان آق‌آباد قرار دارد و براساس سرشماری سال ۱۳۹۵جمعیت آن۱٬۴۳۶ نفر است.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *